Desiree Željka Milošević: Da li Internet može da pomogne da reši ekološka pitanja?

Pozivamo vas na predavanje Desiree Željka Milošević “Ekologija i Internet – da li Internet može da pomogne da reši ekološka pitanja?” koje organizuje Laboratorija za digitalnu sociometriju i ADA Konzorcijum u sredu 21. aprila. 2021. u 12:00 preko Zoom platforme . Molimo vas da popunite formular ispod i tako rezervišete svoje mesto.

Tokom predavanja ćemo predstaviti trendove UN SG 13 i otvoriti pitanje kako da kreiramo našu budućnost, izvore energija i sačuvamo planetu? Ujedinjene nacije su postavile cilj, koji nastoje da ostvare do 2030. godine (SG 13), a odnosi se na klimatske promene i globalnu krizu ekologije društva. Pokušaćemo da objasnimo u kakvom su odnosu ekologija i internet i šta možemo da uradimo povodom antropogenih klimatskih promena na geologiju planete i njene ekosisteme. Takođe ćemo nastojati da razumemo pojam Internet of Things i kako je on deo rešenja.

PREDAVAČ

Desiree Zeljka Miloshevic

Konsultant za javnu politiku Interneta

Pionirka u internet zajednici sa preko 25 godina međunarodnog iskustva u neprofitabilnom i korporativnom sektoru.

Zalaže se za javnu politiku interneta i pružanje mogućnosti da Internet ostane otvoren i dostupan svim korisnicima širom sveta. Pomaže u postizanju veće koordinacije i razumevanja između tehničke, preduzetničke, korisničke zajednice i zakonodavaca; konsultuje kreatore politika; nastoji da osigura zajedničke resurse – da Internet kao komunikaciona tehnologija nadmašuje troškove potencijalne zloupotrebe i prekomerne regulacije.

Prvi put je izabrana 2004. godine u Odbor poverenika Internet društva, neprofitne organizacije sa misijom: Internet je za sve, kao i u Odbor računarskih profesionalaca za društvenu odgovornost. Bila je specijalni savetnik podsekretara Ujedinjenih nacija Saveta za upravljanje Internetom. Bavi se volonterskim radom i prikuplja sredstva za mnoge različite lokalne i globalne internet zajednice, organizacije i institucije kako bi Internet bio otvoren i dostupan.

Tokom dve decenije produktivne interakcije sa pionirima Interneta, regulatorima, međuvladinim liderima, akademicima, umetnicima i aktivistima širom sveta, stekla je jedinstveni skup iskustava pomoću kojih danas rešava složene međusektorske izazove tehničke koordinacije i upravljanja internetom.

Trenutno radi kao Viša savetnica za javnu politiku i međunarodne odnose u Afilias Inc i kao direktorka Internet društva Srbije, ali i kao i članica, predsednica i konsultantkinja mnogih upravnih odbora: Internet Society (ISOC), Share fondacija, Open Rights Group UK i Internet Society UK England Chapter.

Forum DigiLab-a “Razgovori o digitalnom društvu” okuplja digitalne preduzetnike, predstavnike civilnog društva, naučnike, državne činovnike i poslovne lidere sa ciljem da se kroz konstruktivan razgovor predstave različita viđenja uticaja tehnologija na društvo i globalne budućnosti. Krajni ishod razgovora jeste dolaženje do predloga i rešenja za ekonomske, društvene i političke izazove.

Erazmus+ projekat Napredna analitika podataka u biznisu (ADA/ADA Konzorcijum) realizuje se zahvaljući podršci Evropske komisije, u okviru Erazmus+ programa.

Laboratorija za digitalnu sociometriju (DigiLab) Instituta za filozofiju i društvenu teoriju istražuje društvo kroz velike podatke.

SREDA, 21. APRIL U 12:00,
ZOOM PLATFORMA.

REZERVIŠITE SVOJE MESTO: